Wakan‎ > ‎

O životě Wakanů

Oddílová historie sahá až do 60. let kdy ho založili Wabi a Waki. Oddíl po zákazu skautingu fungoval nelegálně pod hlavičkou jiných dětských organizací a posléze se rozpadl na přelomu tisíciletí. Oddíl znovuobnovili Alíče a Šejn roku 2005, kteří se od té doby věnují dětem i mimo skaut. Nyní máme kolem 25 členů, kteří oddíl pravidelně navštěvují. Jednou za měsíc je výprava a o prázdninách tábor. Na výpravy jezdíme do přírody, připravujeme pro ně program a společně s dětmi vaříme jídlo : ) 

Wakan je součástí střediska Dvojka, které pořádá často výpravy pro všechny dětské oddíly (Sluníčka, Pražská dvojka, Tygříci a pro nás). Zde se děti vidí i s jinými skauty a program bývá velmi pestrý.

Schůzky připravují Žabka, Hrabalka a Joeí. Vždy dbají na věkové rozdíly dětí a program tomu přizpůsobují. Zároveň se snaží děti něco nového naučit, podporovat jejich individualitu a zvednout sebevědomí.

Náš oddíl je zajímavý tím, že zde jsou kluci i holky dohromady. Myslíme, že je to pro ně velmi přínosné jak v přítomnosti, tak i do budoucnosti. Jsme rozdělení jen věkově, na "mladší" a "starší", ale často bývá část schůzek spojená.

Na schůzky se scházíme vždy uvnitř rondelu Amforová , u horního podchodu.

Pokud máte ještě nějaké dotazy ohledně oddílu, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vás o všem informujeme.

Comments