Pražská dvojka‎ > ‎Výpravy‎ > ‎

Výprava v Praze 16.-17.1.

O výpravě

Čeká nás výprava poměrně netradiční. 

Chceme navázat na prosincové koledání a uskutečnit pomoc lidem bez domova. Spojili jsme se proto s farností u kostela Sv. Tomáše na Malé Straně.

Ve farnosti (spravované augustiniány) je každou sobotu ráno osobám bez domova vydávána strava a oblečení (cca. 80ti osobám). Vykoledované peníze využijeme na nákup jídla, které poté připravíme a vydáme.

Dalším bodem víkendu bude prohlídka Prahy s projektem Pragulic. "Pragulic je sociální podnik, který umožňuje zájemcům z řad veřejnosti poznat a zažít svět lidí bez domova, a tím mění zažité stereotypy týkající se oblasti bezdomovectví." (Stále vyjednáváme, kterého průvodce budeme mít. Zpravíme Vás, jakmile budeme vědět.)

Vycházka nám přijde jako dobrá příležitost jak poznat Prahu z jiné perspektivy a především se tak dozvědět více o problematice bezdomovectví. Náš průvodce tím bude také finančně podpořen.

V sobotu odpoledne a v neděli ráno nás bude čekat další program.

Ze soboty na neděli budeme společně přespávat v klubovně v Praze.

Praktické informace:

Sraz: v sobotu (16.1.) v 8:30 na Malostranském náměstí (před kavárnou Starbucks)

Návrat: zakončení bude v neděli nejpozději ve 12:00 ve Škuneru

S sebou: spacák a karimatku, jídlo na sobotní oběd, teplé oblečení, termoska výhodou, 50 kč.

V rámci výdeje jídla u Sv. Tomáše je lidem bez domova dáváno oblečení- pokud máte doma nějaké oblečení, které byste chtěli darovat, můžete ho určitě přinést!


Účast na výpravách 2015/16 ‎[Formulář]‎


Comments