Pražská dvojka‎ > ‎Výpravy‎ > ‎

25.11. 2012 Vánoční dílna a Vyzvědači

O výpravě

Vánoční dílna pro Sluníčka a Dvojkaře následně navazující tradiční Foglarovou hrou Vyzvědači. Jedinečná příležitost vyrobit se pěkné dárky a ozdoby na blížící se Vánoce! Pro každého šikovného tvořivce i zarytého odpůrce rukodělek!
Předvánoční atmosféra garantována!
Na co se můžete těšit? Batikování, výrobu ozdobných kolíčků, broží a náušnic, origami, péefka a další.

Základní info k Vánoční dílně
  • Sraz: 13:00 klubovna Škuner (Bělehradská 51)
  • Návrat: 15:30 Mariánské náměstí
  • S sebou: Nějaké domácí dobroty, oblečení, co se může trochu ušpinit, svačinu a pití (větší, pokud pokračujete na Vyzvědače), 40Kč. Materiál bude na místě.
  • Šéf výpravy: Fíja (fija@dvojka.cz)
Po skončení dílny se společně přesuneme na Vyzvědače.

Vyzvědači mají sraz 16:00 na Mariánském náměstí.  Hra samotná bude trvat od 16:45 do 19:00, s tím, že v 19:30 je předpokládaný konec celé akce. Na samotnou akci je nutné přinést spínací špendlík a hodí se termoska s teplým čajem.

Vyzvědači probíhají na území Starého města. Jsou tři týmy a každý má své vyznačené území. Úkolem je vyzvědět co nejvíce odpovědí na otázky, které lze vyzvědět na území cizího družstva. Hráči ve družstvu si tak rozdělují, kdo půjde vyzvídat, a kdo naopak bude bránit území, během hry se střídají.
Hra vyžaduje samostatnost a odvahu, hráči se pohybují v rušných uličkách (často sami nebo ve dvojici). Také je třeba zvládnout číst mapu, kterou má každý hráč a orientovat se v čase. Doporučujeme tedy zvážit, zda se chtějí účastnit i nejmladší.

Mapa


Omlouvání


Comments