Pražská dvojka‎ > ‎Archiv‎ > ‎Období 2013/14‎ > ‎

Dlouhodobá hra

Každým rokem má tradičně Pražská Dvojka dlouhodobou hru, kterou obvykle vytváří rádci družin. Tento rok však nastala menší změna: hru připravuje PPK a PK, a navíc byla rozšířena i ke Sluníčkům. Dlouhodobá hra bude končit před táborem.
Téma dlouhodobé hry je: Český středověk

Kronika

Vždy při výpravě se většinou získá útržek ze staré kroniky, kde se popisují historické události, které se staly v době, kde se nachází děj příběhu dlouhodobé hry.

Zde poslední záznam:

,,Český král odpověděl na žádost svého přítele, francouzského krále Filipa IV. na jehož dvoře byl vychováván jeho syn Karel, a připojil se k němu v jeho boji proti Angličanům. Ačkoli již slepý spolu s Karlem a pěti sty těžkooděnci se vrhl do boje v bitvě u Kresčaku. Přestože byla početní převaha na straně krále Filipa IV. a jeho spojenců, anglickému králi Eduardovi III. se podařilo dosáhnout drtivého vítězství, zejména díky chrabrosti a dovednostem jeho lučištníků, kteří vytrvale odolávali útokům francouzských těžkooděnců.

Na francouzské straně padlo v boji mnoho urozených pánů, mezi nimi i český král Jan Lucemburský. Jeho syn Karel byl zachráněn, když Jan nařídil jeho odchod z prohrané bitvy, kde se sám rozhodl bojovat až do konce. Toto se seběhlo 26. dne měsíce srpna léta páně 1346.

Zpráva o Janově smrti se v Čechách nesetkala s přílišným smutkem, ačkoli nikdo nemohl upřít Janovy zásluhy na vzestupu českého království, nebyl to panovník oblíbený. V Čechách se zastavoval jen pro výběr daní a fakticky posledních několik let vládl jeho syn Karel.

Tři měsíce po smrti svého otce, 26. Listopadu léta páně 1346 byl Karel korunován v katedrále města Bonnu římskoněmeckým králem. Poté, ale čekala Karla nepříjemná cesta do Prahy přes území ovládaná svrženým císařem Ludvíkem. Aby unik pozornosti, Karel putoval v přestrojení za panoše, a díky tomu dorazil počátkem ledna roku 1347 v bezpečí do Prahy.´´


Strategická hra

Hra se odehrává na našem území v období přibližně 14. století. Na družinovkách vždy proběhne 1 kolo strategické hry. Členové oddílů jsou rozděleni do čtyř rodů, z nichž každý má vlastní cíle:
  • Berkovští ze Šebířova
  • Bítovští z Lichtemburka
  • Drnovští z Drnovic
  • Páni z Cimburka
Kromě těchto rodů se vyskytují i nehráčské rody, jako jsou např. Lucemburkové, Habsburkové, Rožberkové, ...
Pravidla hry lze stáhnout na konci této stránky.

Aktuální info strategické hry

Grafy níže slouží pouze jako orientační informace pro členy o ostatních rodech.


Ċ
Martin Perlík,
6. 11. 2013 12:38