Hry

Během let činnosti Dvojky jsme vymysleli, nebo našli mnoho zajímavých her a nápadů o které se s vámi rádi podělíme. Doufáme, že někteří z vás je využijí pro činnost svých vlastních oddílů, smeček nebo čehokoli jiného.

Publikované hry

 • Barri-ball* Nevím ani kde jsme na Barriball přišli, ale jisté je, že se stal velice oblíbeným způsobem trávení volného času. Baribbal je sport pro dva soupeře. Do země se zapustí stožár ...
  Přidáno v 10. 5. 2009 11:22, autor: Anežka Všianská
 • Medik Medik je naše vlastní hra. Nevím jestli se jí můžeme zrovna chlubit, ale něco na ní je. Je to vlastně přehazovaná s medicinbalem. Opravdu se jedná o hru tvrdší kategorie ...
  Přidáno v 10. 5. 2009 11:21, autor: Anežka Všianská
 • Svaz třinácti Svaz třinácti je stará hra Jaroslava Foglara - Jestřába. Je velmi jednoduchá a často hodně vtipná. Určí se jedinec (dále jen určenec), který si zaváže oči a ostatní kolem něj vytvoří ...
  Přidáno v 10. 5. 2009 11:17, autor: Anežka Všianská
 • Vyskakování z kruhu Vyskakování z kruhu je hra oblíbená zejména na střediskových akcích, kde je na ní dostatek lidí. Hráči se rozdělí na dvě poloviny. První se chytnou za ruce a utvoří kruh ...
  Přidáno v 10. 5. 2009 11:23, autor: Anežka Všianská
 • Berlínská zeď Berlínská zeď je jednoduchá hříčka pro horké táborové odpoledne. Potřebuje se na ní jakákoli neprůhledná stěna, nádoby a hodně vody. Hráči se rozdělí na poloviny a jejich úkol je jednoduchý ...
  Přidáno v 10. 5. 2009 11:23, autor: Anežka Všianská
Zobrazení příspěvků 1 - 5 z 5 Zobrazit více »

Barri-ball*

přidáno: 10. 5. 2009 11:21, autor: Anežka Všianská

Nevím ani kde jsme na Barriball přišli, ale jisté je, že se stal velice oblíbeným způsobem trávení volného času. Baribbal je sport pro dva soupeře. Do země se zapustí stožár vysoký okolo 4 metrů. Na jeho špičku se uváže (lépe ještě na zemi) prádelní šňůra a na její konec pak tenisový míček. Měl by být asi metr nad zemí, když je provaz volný. Pak se vyrobí (třeba z prkna) dvě pálky široké asi 20cm a dlouhé 60cm s držadlem, které nezničí ruku po prvních deseti minutách. Hlavně aby byly obě pálky pokud možno stejné (nebudou hádky). Okolo stožáru se vymezí kruh o průměru asi 2metrů (podle okolností lze upravit) a rozdělí se na poloviny.

Úkolem hráčů je trefit míček a omotat provaz s míčkem ve směru svého odpalu. Protihráč se snaží o to samé, ale v opačném směru. Hráči nesmí opustit vymezené pole. Kdo bude mít celý provaz namotaný kolem stožáru směrem k sobě, ten prohrál.

* - neznámý dobrodinec nás upozornil, že zřejmě nazýváme naší oblíbenou hru špatně. Údajně se jmenuje Spiroball a pochází od amerických Indiánů. Nejsme si jistí ani jedním, ani druhým názvem, ale zvykli jsme si na Barri-ball. Pokud je někdo z vás americký indián, poraďte nám.

Medik

přidáno: 10. 5. 2009 11:18, autor: Anežka Všianská   [ aktualizováno 10. 5. 2009 11:21 ]

Medik je naše vlastní hra. Nevím jestli se jí můžeme zrovna chlubit, ale něco na ní je. Je to vlastně přehazovaná s medicinbalem. Opravdu se jedná o hru tvrdší kategorie a je vhodná jen pro starší a je třeba při ní dávat opravdu bacha. Na druhou stranu je super pocit poslat medik (jednou jsme do něj zašili železnou kouli, aby měl větší setrvačnost) obloukem přes záda do zadní poloviny soupeřova hřiště a přizdít někoho k zemi.

Svaz třinácti

přidáno: 10. 5. 2009 11:15, autor: Anežka Všianská   [ aktualizováno 10. 5. 2009 11:17 ]

Svaz třinácti je stará hra Jaroslava Foglara - Jestřába. Je velmi jednoduchá a často hodně vtipná. Určí se jedinec (dále jen určenec), který si zaváže oči a ostatní kolem něj vytvoří pohybující se kruh. Určenec vztyčí ruku nějakým směrem a ten, na koho ukáže musí vhodně změněným hlasem (ale srozumitelně) pronést zaklínadlo: "Svaz třinácti" (lze zaměnit za cokoli jiného, toto je tajný spolek z Jestřábových dob). Pokud určenec pozná, kdo mluvil, vymění si pozice, pokud ne, má další dvě možnosti ukázat, že není stará hluchá indiánská squaw. Hra je vhodná pro cvičení ticha, protože, ten kdo promluví má velkou šanci, že určenec na něj ukáže a snadno ho pozná.

Vyskakování z kruhu

přidáno: 10. 5. 2009 10:56, autor: Aleš Vitinger   [ Aktualizováno 10. 5. 2009 11:23 uživatelem Anežka Všianská ]

Vyskakování z kruhu je hra oblíbená zejména na střediskových akcích, kde je na ní dostatek lidí. Hráči se rozdělí na dvě poloviny. První se chytnou za ruce a utvoří kruh, tak že se dívají z kruhu ven. Úkolem druhé poloviny je co nejrychleji opustit tento kruh. Úkolem kruhu je dotknout se vyskakujících lidí. Chycení se vrací zpět do kruhu.

Berlínská zeď

přidáno: 10. 5. 2009 10:55, autor: Aleš Vitinger   [ Aktualizováno 10. 5. 2009 11:23 uživatelem Anežka Všianská ]

Berlínská zeď je jednoduchá hříčka pro horké táborové odpoledne. Potřebuje se na ní jakákoli neprůhledná stěna, nádoby a hodně vody. Hráči se rozdělí na poloviny a jejich úkol je jednoduchý - co nejvíce zlít protihráče na druhé straně zdi.

1-5 of 5